Infolinie czynne:
pon-pt 8:00 - 16:00
genetyka
+48 602 424 647
pon-pt 8:00 - 16:00
toksykologia
+48 882 467 710

Jak odczytywać wyniki badań na ojcowstwo?

  Nasza palcówka powstała w Collegium Medicum UMK i jest jego integralną częścią. Oznacza to, że oprócz oferowanych na platformie serwisu badań zarówno laboratoria obu Zakładów jak i ich pracownicy zajmują się przede wszystkim badawczą pracą naukową. Z tego względu zaadaptowaliśmy najwyższe standardy w zakresie akredytacji metod badawczych oraz kwalifikacji naszego personelu.
  W odróżnieniu od wielu konkurencyjnych firm nasze badania są wykonywane całkowicie przez zatrudnionych na miejscu specjalistów. Nie ryzykujemy pomyłką wysyłając materiał do zagranicznych podwykonawców, a od początku do końca zajmujemy się nim tylko my. Co nas dodatkowo wyróżnia to fakt, iż nasze sprawozdania z badań zawierają szczegółowe profile genetyczne wszystkich badanych osób, wartości statystyczne otrzymanych wyników oraz pełną ich interpretację przekazaną w prosty i przystępny sposób.
  W celu ilustracji wyniku zlecanych w naszym serwisie badań poniżej znajduje się przykładowe sprawozdanie badania w celu ustalenia spornego ojcostwa.
   1. Szczegółowy nagłówek adresowy placówki z oznaczeniem akredytacji PCA.
   2. Uproszczone dane zleceniodawcy
   3. Szczegółowy opis obiektu badań dzięki któremu nie ma wątpliwości jaki materiał był faktycznie poddany badaniom.

   przykład test na ojcostwo

   4. Szczegółowy opis metod badawczych dzięki któremu w razie potrzeby porównania wyniku z innym wiadomo jakie dokładnie badania zostały wykonane i w jakim zakresie.
   5. Wynik badań w postaci tabeli zawierającej szczegółowe oznaczenia badanych układów DNA, ustalone w badaniu genotypy wszystkich badanych próbek oraz aktualne wartości szansy (PI) dla każdego z układów ze wskazaniem ewentualnych niezgodności.

   wyniki2

   6. Obliczenia sumarycznej wartości szansy (PI) oraz prawdopodobieństwa (P) dla uzyskanych w badaniu wyników.
   7. i 8. Specjalistyczna opinia na podstawie uzyskanych wyników oraz jej werbalna interpretacja.

   wynik3