Infolinie czynne:
pon-pt 8:00 - 16:00
genetyka
+48 602 424 647
pon-pt 8:00 - 16:00
toksykologia
+48 882 467 710

Zespół

Tym, co wyróżnia nas na tle pozostałych laboratoriów, jest bardzo doświadczony zespół, który chętnie podejmuje się najtrudniejszych wyzwań.

dsc_6558-kopia_edited
Jego trzon stanowi grupa naukowców ze stopniami i tytułami naukowymi, których wiedza i wszechstronne umiejętności są gwarancją rzetelnego i profesjonalnego podejścia do analizowanych spraw. Nieustannie dbamy o rozwój naukowy poprzez udział w konferencjach i szkoleniach, a także wymianę doświadczeń z innymi specjalistami medycyny, genetyki i toksykologii sądowej z całego świata. Na bieżąco śledzimy rozwój technik analizy materiału biologicznego, a dzięki doskonałemu zapleczu technicznemu, mamy szansę aplikować tę wiedzę w naszej codziennej pracy. Jako wzięci naukowcy, dla których praca jest po prostu pasją, stale zajmujemy się prowadzeniem badań, których wyniki nierzadko pomagają nam w interpretacji wyjątkowo skomplikowanych przypadków.

Nasz zespół tworzą:

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Grzybowski – kierownik Katedry Medycyny Sądowej i Zakładu Genetyki Molekularnej i Sądowej, specjalista z zakresu genetycznego ustalania ojcostwa i innego rodzaju analiz pokrewieństwa, zwłaszcza w obrębie linii żeńskiej (mtDNA). Zajmuje się również identyfikacją najtrudniejszych śladów biologicznych poprzez badania mtDNA, genetyką ewolucyjną oraz filogeografią. Ma na swoim koncie ponad 120 publikacji naukowych dotyczących identyfikacji osobniczej, genetyki populacyjnej i ewolucyjnej.

Dr hab. n. med. Marcin Woźniak – profesor Zakładu Genetyki Molekularnej i Sądowej, specjalista w dziedzinie identyfikacji śladów biologicznych oraz ustalania pokrewieństwa w linii męskiej (chromosom Y).

Dr n. med. Marta Gorzkiewicz – adiunkt Zakładu Genetyki Molekularnej i Sądowej, specjalista z zakresu identyfikacji śladów biologicznych pochodzenia ludzkiego i zwierzęcego oraz identyfikacji osobniczej.

Dr n. med. Katarzyna Linkowska – adiunkt Zakładu Genetyki Molekularnej i Sądowej, specjalista z zakresu ustalania spornego ojcostwa.

Mgr inż. Marzena Sykutera – asystent Zakładu Medycyny Sądowej, specjalista z zakresu toksykologii, w tym określania zawartości alkoholu i narkotyków we krwi i innym materiale biologicznym.